Головна » 2024»Лютий»15 » Автобуси Rīgas satiksme, пожертвувані українському Чернігову.
17:49
Автобуси Rīgas satiksme, пожертвувані українському Чернігову.
Більшість мешканців Латвії вважає, що латвійську допомогу Україні слід зберегти на тому ж рівні або збільшити. Але протилежної думки дотримується значна частина російськомовних — вони вважають, що латвійську допомогу Україні потрібно зменшити. Такі результати дало опитування громадської думки, проведене дослідницьким центром Norstat у співпраці з LSM.lv.
За даними опитування, 32% респондентів вважають, що підтримку України слід зберегти на тому ж рівні. 20% вважають, що допомогу потрібно збільшити: 12% зазначили, що потрібно збільшити суттєво, 8% думає, що варто трохи збільшити.
Але 32% опитаних вважають, що латвійську допомогу Україні слід було б зменшити. 9% виступають за невелике скорочення, а 23% думають, що зменшити допомогу слід було б суттєво.
Збільшення допомоги Україні більше підтримують чоловіки (24%), аніж жінки (16%).
КОНТЕКСТ
Опрос проводился с 27 февраля по 6 марта, в нем участвовало 1011 человек — репрезентативная выборка жителей Латвии в возрасте от 18 до 74 лет, которые пользуются Интернетом не реже раза в неделю.
Але найбільші відмінності спостерігаються залежно від національності та мови сім'ї опитаних. Згідно з отриманими даними, лише 4% росіян вважають, що латвійську допомогу Україні потрібно наростити. Серед латишів таку відповідь дали 30%.
З тим, що Латвії слід було б зменшити свою допомогу Україні, погоджується більш як половина опитаних російських латвійців (53%) і російськомовних (55%).
41% росіян та 44% російськомовних вважають, що допомогу Україні слід помітно скоротити.
Такі погляди відбиваються і на рівні регіонів: у Латгалії 50% респондентів вважають, що підтримку України слід зменшити — тоді як у Відземе такої думки притримується лише 25% опитаних.
«Та частина суспільства, яка два роки тому стала на бік України, досі твердо підтримує українців. Але ті 30%, хто проти допомоги Україні, ніколи й не були за», —
визнала у розмові з LSM.lv керівник благодійного товариства Ziedot.lv Рута Діманта.
«Це питання переконань: ти або за дотримання міжнародного порядку та за право самовизначення народів, або ти дотримуєшся імперіалістичного російського світогляду. Не секрет, що і серед латишів є люди, які мешкають у російському інформаційному просторі», — додала Діманта.
У лютому, коли виповнилося два роки з початку повномасштабної війни РФ проти України, представники уряду оцінювали розміри наданої за цей час допомоги Латвії українцям не менш як 650 млн євро. У цю суму входили відрахування уряду та самоврядувань та пожертвування недержавних організацій та приватних осіб. Глава Кабміну Евіка Силиня пообіцяла, що допомога буде продовжена:
«Цього року підтримка України латвійською державою перевищить 200 млн євро. Вже з першого дня війни Україну захищала латвійська зброя. Ми навчаємо українських військових. Військова допомога продовжиться. Вона сягне 0,25% ВВП».
Лідери інших політичних партій теж підтримують таке ж активне надання допомоги Україні.
«Позиція Латвії як держави — надавати всю необхідну допомогу Україні, тому що ми розуміємо, за що Україна бореться і якою є ціна цієї боротьби. Це боротьба і за нашу свободу, знаючи про імперіалістичні амбіції Росії»,
— сказав LSM.lv голова комісії Сейму із закордонних справ Ріхард Колс (Національне об'єднання).